Vystoupení

8 listopadu, 2010

Tři Bratři – vystoupení pro sezónu 2013

Příběh o tom co se může stát, když se zanedbá výchova královských synů. Příběh veselý i smutný, s živým šermem i živou hudbou, pro děti i pro dospělé.

Délka vystoupení: cca 20-25 minut

Počet účinkujících: 4

Cizinec – vystoupení pro sezónu 2011

Příběh s tajemstvím.  Středověká hospoda je v podvečer skoro prázdná. Jen v rohu u stolu sedí postarší muž. Tu do ní náhle vpadne mladík, kerému jsou v patách zabijáci. Už nemá, kde by se schoval, už nemá sil dále prchat. A tak si dá poslední své pivo a čeká na své vrahy. Tajemný cizinec se s ním dá do řeči a po chvíli uzavřou dohodu. A jak se jejich dohoda postupně naplňuje, odkrývá se i příběh, na jehož konci zjistí jeden to, co ten druhý už dávno tuší. Že jsou jejich osudy spojeny víc, než by koho napadlo ….

Délka vystoupení: 25 minut

Počet účinkujících: 4

Trubadúři – šermířsko-hudební kulturní vložka.

Neobvyklé představení kombinující živou hudbu a šerm, ve kterém shlédnete krátký příběh dvou muzikantů, kteří přišli vzývat krásné můzy, ale nestrpí u toho žádnou konkurenci.

Toto vystoupení jsme hráli už v roce 2010 ještě jako členové SHŠ Rottalové. Vystoupení je vhodné jako doplněk nějakého většího programu, zpestření večírku a podobně.

Délka vystoupení: 10 minut

Počet účinkujících: 2

Požadavky na scénu: nepotřebujeme žádné rekvizity ani ozvučení, pouze volný prostor pro šerm s neklouzavou podlahou, které neuškodí když na ni spadne meč.

    Nábor

    Tak jako každý rok, hledáme nové členy, kteří s námi chtějí trénovat středověký boj, a nebojí se pak své umění ukázat i na veřejnosti.

    Máte-li zájem ozvěte se nám na email: rytiri@rytirihranatezidle.cz

    Stručně
    Rytíři hranaté židle jsou spolkem, jehož cílem je trénování šermířského umění středověku s odkazem na dochované rukopisy a secvičování vystoupení pro veřejnost.