Rukopisy

2 prosince, 2013

Na této stránce byly v minulosti (ještě do poloviny r. 2016) k dispozici překlady povětšinou staroněmeckých rukopisů (či odkazy na ně), věnující se technikám boje různými zbraněmi středověku.

Vzhledem k tomu, že se „každým dnem“ poznatky kunst des fechtens velmi rozšiřují a mnohé interpetace mění, čili ty původní někdy docela „zastarávají“, rozhodli jsme se dané materiály z webu stáhnout. Ti z vás, kteří se kunstu věnují stejně vědí, že tréninky, na kterých se toto know-how vytváří, jsou nenahraditelné a šerm takto živelně po malých kouscích neustále posouvají dál a dál 🙂

V budoucnu se budu snažit dát sem alespoň nějaké transkribce pro potřebu těch, kteří se překladům věnují a interpretace sami vypracovávají.

Abyste však z těchto stránek neodešli s prázdnou, použitelné materiály (které já osobně doporučuji) můžete nalézt například zde:

Mirek

 

 

 

 

 

 

    Nábor

    Tak jako každý rok, hledáme nové členy, kteří s námi chtějí trénovat středověký boj, a nebojí se pak své umění ukázat i na veřejnosti.

    Máte-li zájem ozvěte se nám na email: rytiri@rytirihranatezidle.cz

    Stručně
    Rytíři hranaté židle jsou spolkem, jehož cílem je trénování šermířského umění středověku s odkazem na dochované rukopisy a secvičování vystoupení pro veřejnost.